Škola sázení: Když sázíte na tenis, koukejte na aktuální formu a povrch

Goto down

    Škola sázení: Když sázíte na tenis, koukejte na aktuální formu a povrch   Empty Škola sázení: Když sázíte na tenis, koukejte na aktuální formu a povrch

Příspěvek  Admin za 1/2/2011, 17:39

    Škola sázení: Když sázíte na tenis, koukejte na aktuální formu a povrch   ELV2f6ea4_Britain_Tennis_ATP_Finals_TH120
Asi žádnému sportu z hlediska sázení neprospěl nástup internetu tolik jako tenisu. Krytí turnajů ze všech koutů světa, vedle zápasů a setů sázky na gemy i jednotlivé body, možnost tradingu in running zápasů na sázkových burzách. Specialista, který se dokáže orientovat ve stovkách hráčů a hráček cirkulujících po světě ATP a WTA, zná jejich zvyky, silné stránky i slabiny, má proti sázkařům orientovaným na ostatní sporty jednu zásadní výhodu. Zatímco v kolektivních sportech je nutno nahlédnout do hlavy desítkám hráčů, v tenise stačí otipovat pouze dva.
A především: ve fotbale či hokeji se často stává, že horší tým vyhraje náhodným gólem nebo chybou rozhodčího. Tenisový zápas vždycky vyhraje lepší. Těch minimálních 48 míčků štěstím uhrát prostě nejde.Tenisový zápas se nevyhrává raketou, pinkat míč přes síť dokáže každý. Tenisový zápas se rozhoduje v hlavě. To jsou slova Johna McEnroa. A lidský mozek je uzpůsoben tak, aby si nejsilněji pamatoval ty nejaktuálnější pocity. Zapomeňte tedy na žebříčky ATP (Entry i Race), na několik týdnů staré vítězné šňůry, na kouzla nových trenérů a podobně. Posledních pět týdnů, čtyři až pět turnajů - to byste měli brát v úvahu. Podívejte se, s kým váš favorit i jeho soupeř v posledních týdnech hrál a jak. Vyhodnoťte si, co to říká o hráčově formě. Prohrát pětkrát za sebou v prvním kole na antuce po vyrovnaných zápasech se zatím bezejmennými španělskými specialisty může v určitých případech značit lepší formu než porazit na trávě tragické hvězdy a lá Davyděnko nebo Del Potro.Na základní kalkulaci by tohle mělo stačit. Povrch v ní hraje zásadní roli. Tenis je díky odlišným typům kurtů jakýmsi vícebojem v jednom. Schopnost daného hráči se povrchu přizpůsobit nebo délka přípravy na něm hraje především zkraje antukové/betonové/travnaté šňůry zásadní roli.V hlavě je obvykle nutno hledat odpovědi na další zákonitosti. Například značně - v prospěch jednoho - vychýlenou bilanci vzájemných zápasů jinak vyrovnaných hráčů. Někdy nesedí styl hry, jindy je na vině třeba neschopnost se přizpůsobit levorukému protihráči.Typickým příkladem jedné takové alergie byl v minulosti třeba Wayne Ferreira, který v jedenácti zápasech proti André Agassimu neuhrál jediné vítězství.Podobně pak mají hráči rádi (nebo naopak neradi) určité turnaje. Jevgenij Kafelnikov dokázal vypustit kdejaký turnaj, ale když došlo na moskevský Kremlin Cup, byl neporazitelný (od roku 1997 jej vyhrál pětkrát v řadě). Bookmakeři se na tuto motivaci obvykle dokázali připravit. Daleko méně viditelné - a tedy s vyšší šancí najít v kurzu value - jsou negativní série. Tušíte například, který turnaj nesnáší hvězda českého tenisu Radek Štěpánek? Jedním z největších kandidátů je rozhodně Indiana Wells. Hráč druhé světové desítky tu během posledních sedmi účastí uhrál druhé kolo jednou.Posledním střípkem do skládačky mohou být aktuální informace. Experti obvykle doporučují vynechat velké rozhovory (co má taky hráč připravující se na Wimbledon říkat jiného, než že cítí formu a pokusí se dostat co nejdál?) a naopak pokoušet se číst mezi řádky originálních materiálů. Zkrátka, hráč držící se na videu z tiskové konference malého turnaje někde v Jižní Americe za rameno a připouštějící, že hra soupeře, jehož potká v příštím kole, mu zrovna nesedí, to je přesně typ informace, která vás může dostat před bookmakery.VÝHODA: Zatímco v kolektivních sportech je nutno nahlédnout do hlavy desítkám hráčů, v tenise stačí otipovat pouze dva.

Admin
Admin
Admin

Broj postova : 5
Join date : 31. 01. 11
Age : 60
Lokacija : Prag-CZ

http://sporttipp.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru